Tématem dnešní blogu je zdánlivě obyčejná věc – vzhled nemovitosti (zakázky) v inzerci, výběr fotografií a jak vlastně celou zakázku pořádně „vytunit“!

Většina realitních makléřů si řekne, že to není žádná „věda“, jde přece o to nahrát fotografie nemovitosti do realitního softwaru a inzerce běží. Přitom vzhled zakázky, vzhled dané nemovitosti v inzerci de facto přímo souvisí s tím, jakou má potom daný inzerát sledovanost, kolik návštěvníků inzerce (a tedy potenciálních kupců) si ho prohlédne, kolik z nich si rozklikne detail inzerátu a ve finále kolik z nich zvedne telefon a nemovitost bude chtít vidět na vlastní oči.

Začneme výběrem fotografií – stává se, že realitní makléř dostane od profesionálního fotografa nemovitostí fotografie prodávané zakázky (pokud je od něj nemá a dělal si je tzv. na koleni“ sám, tak dotyčný realitní makléř buď zamrzl v roce 2010 nebo do dneška nepochopil, jak se v realitním byznysu prosadit ????), ty nahraje do inzerce a více se tím nezabývá.

Pokud to tak děláte, tak rozhodně čtěte dál, protože po přečtení tohoto blogu se ještě dnes stanete výrazně sebevědomějším realitním makléřem! ????

Znáte takové to rčení „Obal prodává, oči nakupují“? Určitě ano. U naprosté většiny výrobků a zboží vidíme, že jsou zabalené do atraktivních, barevných obalů, kolikrát z toho až oči přecházejí (jsme zase u toho, v regálu je na výběr obrovské množství, tak musí přece zaujmout).

No ale my realitní makléři prodáváme nemovitosti, byty, domy, zahrady, pozemky atd., naším produktem je prodávaná (případně pronajímaná) nemovitost a jejím obalem? Správně, obalem jsou fotografie a jak já s oblibou říkám realitním makléřům na živých školeních – „pojďme balit zakázky do hezkých obalů“!

Je třeba brát v úvahu hned několik důležitých věcí – jakou vybrat úvodní fotografii, kolik fotografií k zakázce nahrát (rozhodně ne všechny, to je ta největší chyba) a velmi důležité je i řazení fotografií.

Zakázka nemusí vždy obsahovat jenom fotografie, ale můžeme ji tzv. „vytunit“ i dalšími položkami, jako třeba půdorysem (tak schválně, máte půdorys u každé své zakázky nebo jenom u některé, o které si myslíte, že ta se snad prodá? ????), mapou občanské vybavenosti, videem či tzv. virtuální prohlídkou (neboli 3D scan nemovitosti).

Zaujal vás článek a chtěli byste se dozvědět více?

V mém video kurzu, který jsem nazval MODERNÍ REALITNÍ MAKLÉŘ 2023 je celkem 11 video lekcí a jedna z nich se jmenuje „Jak pracovat s fotografiemi zakázky“.

Přeji hodně úspěšných náběrů a samozřejmě také mnoho prodejů! ????

Zdeněk Fibrich

realitní makléř jako vy

Podívejte se na ukázku z video lekce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *